Мікрокредити в Україні: переваги та недоліки

Серед незаперечних переваг «швидких грошей» виділяють:

 • Мінімум бюрократії: для оформлення заявки не потрібно надавати банку довідку про доходи або підтверджувати платоспроможність печаткою з податкової інспекції.
 • Відсутність поручителів: навіть отримання великої суми в межах діапазону можливостей не вимагає застави третьої особи.
 • Економію часу: основна перевага, що відрізняє мікрокредити від звичайних банківських позичок, – швидкість оформлення і розгляду заявок (близько 15 хвилин).
 • Швидке виконання операцій: переказ на карту клієнта проводиться за лічені хвилини.
 • Велика ймовірність схвалення заявки: відсоток схвалених заявок в цій області завжди дуже високий.
 • Широкий вибір тарифних планів: незважаючи на те, що міні-позики з’явилися на ринку фінансових послуг відносно недавно, число фірм, готових запропонувати свою допомогу в цій галузі, досить велике, і кожна з них прагне залучити аудиторію гнучкою, лояльною і вигідною політикою.
 • Демократичність: оформити мікрокредити може кожен з 18 років, навіть якщо кредитна репутація клієнта неідеальна.

Це основне, що потрібно знати про мікрокредити, зокрема, про їх переваги. Тепер докладніше про умови мікрокредитування.

Хто користується мікрокредитами?


А тепер про клієнтів, які оформляють мікрокредит – хто бере мікропозику в МФО і чому б не віддати перевагу банку? Подача заяви на швидку позику в режимі онлайн стала логічним ступенем розвитку звичного інтернет-банкінгу. Якщо ми можемо за допомогою всесвітньої мережі управляти грошима зі свого рахунку і проводити грошові транзакції на дому, то чому б не запропонувати населенню нішу інтернет-кредитування?

Давайте розберемося, хто користується мікрокредитами і на що беруть мікрокредити. В цілому, цей фінансовий продукт розрахований на людей, яким необхідно отримати невелику суму грошей в стислі терміни. Стати заявником на отримання швидкого кредиту може приватна особа, в деяких випадках юридична. Слід пам’ятати, що верхній вік тих, хто бере мікрокредити, коливається в межах 69-75 років.

Чи можна мікрокредити рефінансувати?

Сьогодні послуга рефінансування дуже популярна, і питання про те, чи можна рефінансувати мікрокредити, досить актуальне. Міні-позика дозволяє погасити поточні кредити за рахунок нового договору на отримання грошей в борг.

Перш ніж розібратися, чи можна мікрокредити рефінансувати в банку, розглянемо переваги рефінансування:

 • об’єднання кількох позик в одну;
 • зменшення щомісячного платежу за рахунок збільшення термінів;
 • зниження процентної ставки, а отже і переплати.

Перш за все, потрібно уважно вивчити умови пропозиції, з’ясувати, які відсотки і комісійні. Після цього необхідно розрахувати витрати на обслуговування рефінансування кредиту і порівняти його з вартістю поточних кредитів. Тільки після цього стане зрозуміло, чи можна рефінансувати мікрокредит і наскільки доцільно вдаватися до рефінансування.

Також слід мати на увазі, що заявка на рефінансування розглядається так само, як і в випадку з традиційним кредитом. Тому при серйозних порушеннях в кредитній історії і наявності існуючих прострочених платежів буде важко отримати згоду кредитора.

При поганій репутації можна спробувати оформити кредит під високу процентну ставку з більш тривалим терміном погашення. Це допоможе зменшити щомісячний платіж.

Чи можна мікрокредитами виправити кредитну історію?

Багато хто стикається з тим, що через погану кредитну історію банки відмовляють у наданні кредиту. Звертатися в ломбарди невигідно, тому очікувано, що люди цікавляться, чи можна мікрокредитами виправити кредитну історію. У такій ситуації краще взяти кошти в МФО на оптимальних умовах.

Щоб виправити кредитну історію, кредитору достатньо мати паспорт та банківську картку. На відміну від ломбардів, в МФО процентна ставка нижча. Більше не потрібно отримувати довідку про доходи, шукати поручителя позичальника і возитися з документами. МФО пропонує швидке отримання грошей і зняття їх в найближчому банкоматі країни.

То що ж – чи можна мікрокредитами виправити кредитну історію? Це оптимальне рішення для виправлення кредитної історії за гроші. Перед тим, як відправляти заявку в обробку, переконайтеся в тому, що зазначена інформація введена правильно і не вимагає коректування.

Скільки мікрокредитів можна взяти?


Кредитор насамперед дивиться на кредитний рейтинг і платоспроможність позичальника. Але для того щоб убезпечити себе, мікрокредитні організації, як правило, видають новий кредит тільки після повного повернення попереднього.

Теоретично можливо звернутися до кількох МФО одночасно, і багато хто вчиняє так з трьох основних причин:

 • боїться, що відмовлять;
 • є можливість вибрати з безлічі варіантів одну з найвигідніших умов;
 • отримання максимальної фінансової допомоги відразу.

Так скільки мікрокредитів можна взяти на одне ім’я? На практиці МФО не забороняє брати кілька мікропозик одночасно. Їх кількість залежить від платоспроможності та сумлінності позичальника у відносинах з кредиторами.

Згідно із законодавчим актом, що регулює кредитування в Україні, існують деякі обмеження для позичальників:

 • Те, скільки мікрокредитів можна взяти, залежить від кількості вже взятих мікропозик. Не можна брати більше 10 мікропозик на рік. Якщо клієнт подає 11-ю заявку протягом 12 місяців, це може стати вагомою причиною для відмови.
 • У потенційного позичальника не повинно бути проблем з оплатою поточних платежів.

Як мікрокредити перевіряють позичальника?

Кредитна політика МФО така, що немає особливих вимог до клієнтів. Анкета для кожного нового клієнта перевіряється через Бюро кредитних історій, яке дозволяє системі визначити, можна видавати кошти чи ні. Послуги надаються банківським позичальникам і тим, хто має непогашений кредит в банках на момент подачі заяви.

Як мікрокредити перевіряють позичальника?

МФО можуть відмовити у видачі коштів, якщо:

 • є неоплачені борги в компанії, де оформляється позика;
 • не виплачений вчасно останній кредит;
 • не в повному обсязі заповнена форма або вказана недостовірна інформація.

Що буде, якщо не платити мікрокредит?

Позичальники часто прострочують мікрокредит. Що робити, якщо не віддати позику вчасно? Після затримки виплати борг збільшується. Тільки уявіть: сума кредиту, відсотки за користування, штраф або пеня за несвоєчасний платіж. Чим довше позичальник ігнорує кредитні зобов’язання, тим дорожче обійдеться йому його недбалість. Сума збільшиться в 5, 10 разів від початкового боргу. Звичайно, такі великі суми лякають позичальників, і саме в такі моменти починаєш замислюватися: «Якщо не платити мікрокредит, що буде?»

Перш за все, співробітники МФО обов’язково нагадають про борги. Дзвінки від представників кредитора – поширена процедура, яка регулює ситуацію. В цьому випадку є ймовірність домовитися без суду і слідства.

Крім того, будьте готові до судового процесу. Варто відзначити, що якщо боржника зобов’яжуть погасити кредит, то йому доведеться сплатити судові витрати. Крім того, послуги адвоката також лягають на плечі позичальника.

Крайня міра – арешт і продаж майна за несплачений вчасно мікрокредит. Що робити, якщо не віддати борг у визначений термін і до того ж програти суд? Якщо суд прийняв рішення не на користь боржника і немає грошей для сплати боргу, обставини можуть ще більше ускладнитися. Рухомість або нерухомість пустять на погашення кредиту. До того ж, кредитна історія буде безповоротно зіпсована, якщо не платити мікрокредит. Що буде в підсумку і на що сподіватися в подальшому? Навряд чи тоді варто розраховувати на черговий кредит. Краще ретельно зважити всі плюси і мінуси і прийняти правильне рішення.